Miejsca w których byłam-Chorwacja


Dzisiaj korzystając z dłuższej, wolnej chwili skleiłam kolejny post dotyczący podróży! Niektórzy już zaczęli wakacje, inni planują, dlatego kontynuuję poprzedni post o tym samym, popularnym kraju!

Tym razem o miejscach, w których byłam w Chorwacji! Na mapce zaznaczyłam tylko te największe i najbardziej znane miasta/miejsca, które miałam okazję zobaczyć!

No to zapraszam do przeczytania, króciutkich opisów wybranych miejsc!

Istria:
1. Pula – w tym mieście widać ingerencję starożytnych rzymian. Jest to duże miasto, w którym nie brakuje atrakcji! Od rzymskich łuków triumfalnych, po… amfiteatr przypominający rzymskie koloseum!

Kvarner:
2. Krka – Jest to jeden z najpiękniejszych chorwackich parków narodowych. Znajduje się na wyspie i obejmuje terenem dolny bieg rzeki Krka. Na malutkiej wysepce, na jeziorze Visovac jest zakon Franciszkanów. Magiczne miejsce.

3. Jeziora Plitwickie – miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć! Znacznie większy kompleks jezior kresowych, niż w PN Krka. Położone w górach na kilku poziomach!

Dalmacja:
4. Wyspy Kornati – archipelag Kornati składa się z ok. 100 wysepek. Polecam wykupić całodniowy rejs między tymi wysepkami. (nie pamiętam cen)

5. Trogir – Miasto portowe. -Z portem, w którym można zobaczyć niesamowite jachty! Starówka Trogiru jest naprawdę piękna i jest tam wiele zabytków.

6. Split – Drugie co do wielkości chorwackie miasto. Niestety zabrakło nam czasu na zobaczenie całego miasta, ale centrum jest warte uwagi. Znów widać zabytki nawiązujące do starożytnego Rzymu.

7.Dubrownik – Miasto-twierdza. Niezwykły klimat, wąskie uliczki i gigantyczny mur, z którego rozpościera się piękny widok na miasto, oraz wybrzeże.

(zdjęcia z tego postu są mojego autorstwa)

64 thoughts on “Miejsca w których byłam-Chorwacja

 1. z miejsc wymienionych przez Ciebie, byłam tylko w Dubrovniku… jest niesamowity, na pewno jeszcze tam wrócę <3

 2. ja jeszcze nie mam planów,, ale może przekonam rodziców, żeby pojechać nad to Jezioro Plitwickie 😀 WYgląda jak z bajki! ^^

 3. dobry post i naprawdę świetne zdjęcia! Muszę się tam kiedyś z rodzicami wybrać:)
  Lubię czytać o podróżach 😛

  może w wolnej chwili napisałabyś co można zwiedzić nad polskim morzem, bo na pewno wiele osób się tam wybiera :)?

 4. Ja byłam w Dubrowniku, Splicie, Trogirze (mieszkalam w małej i uroczej miejscowości Omiś pomiędzy Splitem a Trogirem) A także byłam w Puli 🙂

 5. w tym roku z mojej szkoła była organizowana zielona szkoła właśnie do Chorwacji. ja nie pojechałam, ale była moja koleżanka. widoki są przecudne. zdjęcia z Jezior Plitwickich mnie urzekły… ach po prostu chciałoby się tam pojechać.

 6. faktycznie, na pierwszy rzut oka myślałam, że to Koloseum ;p moi rodzice co roku obiecują Chorwację, ale niestety jeszcze się nie udało 🙁

 7. To zależy z której strony, bo po jednej była strasznie ciepła:)
  Chorwacja to w ogóle magiczne miejsce, byłam dwa razy i myślę, że gdyby trafiła się okazja, pojechałabym jeszcze raz:)

 8. Fajny post,możesz dodawać takie częściej.
  Możesz mi opisać dokładniej Anglię? Tzn. wiem,że są o niej posty,ale chciałabym się coś więcej dowiedzieć,bo w tym roku tam jadę 🙂

 9. Co roku jeżdżę do Chorwacji. Teraz jadę do dalmacji na wyspę Pag do miasta Pag (7 raz z rzędu). Zwiedziłam prawie całą dalmację. W Trogirze, Dubrowniku i Splicie też byłam. Pojedź kiedyś na Pag. Napiszę o tym posta zachęcającego.

  Zapraszam do mnie. Nowy post.

 10. Pewnie trafiłaś na jakieś pechowe miejsce. Byłaś w mieście Pag czy Nowalija? To prawda, że na wyspie jest mało roślin, ale nie wszędzie. Tam gdzie ja jeżdżę jest ich cała masa.

 11. Byłam na tych Wodospadach ! 🙂 Cuuudoo ! i to skakanie po kamieniach ! *.*
  Dubrovnik tajemniczy i klimat ma :3
  Split i Togir miałam w propozycjach wycieczek fakultatywnych ale nie wybrałam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.