Jesteś Bogiem

A teraz trochę o głównym celu wyjazdu do Łodzi. Czyli o filmie Jesteś Bogiem.

Moja pierwsza myśl po wyjściu z sali kinowej: wow! Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem. Przyznam szczerze, że jak na polski film to ten biję resztę na głowę. Bardzo mocny przekaz, świetny montaż, odpowiedni klimat, dodatkowo podtrzymany dzięki soundtrackowi i oczywiście genialnie wplątane kawałki Paktofoniki. A do tego świetna gra aktorów. Według mnie, świetnie sobie poradzili, wcielając się w członków grupy. Myślę, że nie było to łatwe, a oni dali radę. I tu szczególne brawa dla aktora grającego Magika. Zresztą co tu więcej pisać. Po prostu świetnie zrobiony film! 
Zdania będą podzielone, aczkolwiek oceniam tylko film, a nie jego fabułę. Choć przyznam, że wiele z tych scen, widziałam w swojej głowie, kiedy kilka lat temu czytałam książkę o Paktofonice. 

Małe info dla mniej wtajemniczonych: ”Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza – Magika, Sebastiana Salberta – Rahima i Wojciecha Alszera – Fokusa rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnymm utworom, takim jak słynny “Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków. –  źródło
zwiastun
Trailer with eng subs for my foreign readers! 

A czy Wy oglądaliście ten film? Jakie są Wasze odczucia? 

Share: