kraje, które odwiedziłam

Hej!
Dziś Was zabiorę w obiecaną podróż po krajach, które odwiedziłam! Chciałam wszystko umieścić w jednym poście, więc będzie nieco dłużej niż zazwyczaj. Zawsze podkreślałam to, że od dziecka uwielbiam podróżować i jeśli bym tylko mogła to chciałabym to robić jak najczęściej! Aby przygotować ten wpis, musiałam poszperać w starych zdjęciach, bo kilka moich podróży odbyło się sporo czasu przed założeniem bloga, a chciałam opublikować tylko zdjęcia które były zrobione przeze mnie. No to startujemy! 🙂
europejskie państwa, które odwiedziłam
 
Austria

Austrię odwiedziłam jakieś.. 10 razy i ani razu nie miałam okazji jej porządnie zwiedzić. Zawsze podziwiłam piękne widoki na Alpy zza szyby auta i na krótkich postojach. Chciałabym zobaczyć Wiedeń i Graz.

Bułgaria

Odwiedziłam ją w wakacje w 2012 roku. Wybrałam się tam na obóz z okazji osiemnastych urodzin. Spędziłam 10 dni w Słonecznym Brzegu, czyli typowym nadmorskim kurorcie z mnóstwem klubów i sklepów. Jednego dnia odwiedziłam też stare, zabytkowe miasto Nessebyr (klik)

Chorwacja

W tym kraju byłam już trzy razy i ciągle mi mało! W 2007, 2008 i 2009r. Więcej o niektórych miejscach jakie odwiedziłam podczas trzykrotnych wakacji w Chorwacji pisałam tutaj. Uwielbiam Chorwację!

Czechy

Byłam w stolicy Czech-Pradze na wiosnę w 2007 roku. To była jednodniowa wycieczka szkolna z której najbardziej zapamiętałam.. zabawny język i zmianę warty. Koniecznie muszę tam wrócić.

Francja

Kolejna podróż do stolicy kraju. W listopadzie ubiegłego roku miałam okazję spędzić weekend w Paryżu. Wyjazd wygrałam w konkursie. Nie zdążyłam za wiele zobaczyć, ale Wieża Eiffla odhaczona!

Grecja

Wczasy 2014r. Spośród wszystkich greckich miast i wysp wybrałam jedną z najpiękniejszych-Zakynthos. Oprócz plażowania w mieście Laganas zobaczyłam też większość  atrakcji wyspy, np. Zatokę Wraku. Cały wyjazd zrelacjonowałam zdjęciami i filmikami na blogu (zobacz tutaj).

Norwegia

Spontaniczny wyjazd do znajomego pod koniec kwietnia 2013r. W Skandynawii spędziłam niespełna 5 dni. Podziwianie pięknych widoków, obcowanie z naturą, cisza i spokój-tak wyglądał wyjazd. Udało mi się odwiedzić Oslo, ale niewiele zobaczyłam.

San Marino

San Marino, czyli małe państewko znajdujące się we Włoszech. Przepiękne miejsce ze wspaniałymi widokami, które warto odwiedzić! Mnie się to udało podczas szkolnej wycieczki do Włoch w 2008 roku.

Słowacja

Jest to kolejne państwo, które zobaczyłam głównie przejazdem, ale pamiętam, że w wieku 7-8lat byłam z rodzicami w Popradzie oraz w Tatarlandii. Niestety nie mogłam znaleźć zdjęć z tych miejsc w starych albumach. W tym lub przyszłym roku chcę odwiedzić Bratysławę!

Słowenia

Zawsze przejżdżaliśmy przez Słowenię jadąc do Chorwacji. Raz udało nam się zatrzymać na postoju w jakimś miasteczku, a drugi raz zwiedziliśmy jaskinię ”Postojna”, czyli ”Postojnska Jama”.

Szwecja

Podczas pobytu w Norwegii mieliśmy możliwość odwiedzić Szwecję. Mieliśmy do granicy ok. 100km zdecydowaliśmy się na krótki wypad. Pojechaliśmy jednak nieco dalej, bo aż do Goteborgu.

Węgry

Odwiedziłam Węgry w 2008 roku w wakacje. Był to kilkudniowy wypad na węgierskie baseny termalne. Nocowałam tuż przy pięknym skansenie i kilkanaście kilometrów od miasteczka Tokaj.

Wielka Brytania

A dokładniej Anglia. W 2010 roku poleciałam do Londynu, w którym spędziłam niecały miesiąc. Jednego dnia wybraliśmy się do Brighton i na klify ”Seven Sisters”. Więcej o tej podróży tutaj.

Włochy

Zdecydowanie jedno z moich ulubionych państw, do których uwielbiam wracać. We Włoszech byłam trzy razy, w tym raz mogliście śledzić cały mój wyjazd w 2012 r. (tutaj), o reszcie pewnie napiszę w innym poście. We Włoszech odwiedziłam kilka popularnych miast, a także państwo-miasto Watykan.

 

Objechałam niemal pół Europy, ale chętnie odwiedzę te wszystkie kraje ponownie, bo czuję niedosyt! Chcę zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc w danych państwach, zwiedzić zabytki, poznać kulturę i kuchnię danych regionów. Ahh.. Marzy mi się, aby odwiedzić wszystkie państwa w Europie (poza drobnymi wyjątkami) do 25 roku życia! Jeszcze dużo przede mną, ale już jest bliżej niż dalej 🙂

Czy ktoś z Was odwiedził jakieś z powyższych państw?

Share: