na wybrzeżu wyspy Ciovo

Hej!
Jako, że czwartego dnia naszego pobytu mieliśmy dość leżenia w słońcu to postanowiliśmy przejść się dróżką, która rozciągała się właśnie wzdłuż wybrzeża i akurat znajdowała się w cieniu. Zwykle odwiedzaliśmy lądowe miasta, a tym razem wybraliśmy wyspę Ciovo w pobliżu Trogiru, o czym wspominałam jakiś czas temu. Mieszkaliśmy w miejscowości Okrug Gornij. To bardzo malownicze, ale i stromo położone miasteczko z naprawdę pięknym wybrzeżem! A teraz zapraszam Was na spacerek!
wąskie uliczki to tutaj standard! 

Ten region Chorwacji jest niezwykle zazieleniony, zwałaszcza przy wybrzeżu. Palmy, drzewa iglaste i owocowe, ale również wszędzie, dosłownie wszędzie można spotkać inną śródziemnomorską roślinność, szczególnie cudowne, kolorowe kwiaty, które rosną na krzakach, drzewach, pnączach czy po prostu są w doniczkach♥

zastanawiam się co to mogą być za owoce? ktoś wie? 🙂

Spacerując wzdłuż wybrzeża możemy zobaczyć zarówno bardzo zatłoczone plaże (choć trudno nazwać kilkudziesięco metrowej długości zatoczkę plażą), albo skaliste ”tarasy” na których opalają się pojedyncze osoby i z których można skakać do wody-bo zwykle tuż przy nich jest dość głęboko!

zabawne drzewo, które przypomina mi pędzelki (takie pierwsze skojarzenie!)
 
Później wstąpiliśmy na szybką kolację do jednej restauracji, a w drodze powrotnej postanowiliśmy pójść jeszcze w przeciwnym kierunku i zobaczyć co znajduje się z drugiej strony wybrzeża. Doszliśmy do zatoczki, w której znajdował się mały port łódek do wynajęcia. Mieliśmy nawet ochotę, aby taką wynająć na jeden dzień, ale niestety za późno się o tym dowiedzieliśmy. Może następnym razem!

Ahh, to miejsce jest dla mnie jak raj! Bez dwóch zdań! 🙂

Share: