cytat, który mnie zmotywował

Te długie wieczory są dla mnie męczarnią. Oprócz tego, że czasem poczytam jakąś książkę czy porozmawiam z bliskimi, to zazwyczaj siadam przed laptopem. Pominę oczywiście to, że co drugi wieczór pakuję paczki do wysłania z zamówieniami z mojego sklepu. Ostatnio pisałam o tym, że blogowanie zeszło na dalszy plan, ale jak to możliwe, skoro spędzam przed laptopem niemal całe wieczory? No właśnie, teraz bardziej skupiam się na innych rzeczach. Stawiam na pracę, a później uciekam się do przyjemności, oglądając jakieś filmy, seriale.

Wieczorem, gdy włączam laptopa zazwyczaj czuję się totalnie pozbawiona weny twórczej. Niektórzy pewnie zastanawiają jak to się stało, że kiedyś pisałam codziennie, ba! Nawet kilka razy dziennie, a teraz robię to raz na kilka dni. Inne priorytety i inne podejście do tematu blogowania, a przede wszystkim praca na której jestem ciągle skupiona. Jednak w tej chwili, patrząc na ekran laptopa dostrzegam, że popełniam błąd i muszę go naprawić.

1abl
”Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”.

Oto cytat, który mnie zmotywował i od razu utkwił mi w pamięci. Jest bardzo trafny jeśli chodzi o mnie. Będąc w domu, kiedy kupiłam aparat zaczęłam robić zdjęcia, kiedy laptopa-zaczęłam blogować, później doszły do tego ubrania i tak zrodził się pomysł na sklep internetowy. Z jednego powstało drugie, z drugiego trzecie, tak można to ująć. Mogę siedzieć w domu, robić zdjęcia, do sklepu, na bloga, tym co mam, robić co mogę w kierunku, który jest moją pracą i pasją. Nigdzie nie muszę się ruszać, w końcu najważniejsze narzędzia pracy są na miejscu. A ja, niemal o tym zapomniałam. Chciałam nowości, nowych miejsc, sprzętu, a przecież może obejść bez tego. Właściwie wydaje się, że niewiele potrzeba, aby coś tworzyć. Jest jeszcze jedna ważna kwestia, potrzeba chęci do działania. Brakowało mi tego, ale po trafieniu na powyższy cytat nagle mój tok myślenia uległ zmianie i te chęci same wróciły. Patrzcie, jak to jest, że kilka słów może tak na nas wpłynąć 🙂

1abll

Czas ograniczyć leniuchowanie przed laptopem, czas wziąć się do pracy i działać!

A Wy macie cytat, który Was motywuje? 🙂

Share: